PRELEKCJA HISTORYCZNA

Zapraszamy serdecznie do udziału w prelekcji historycznej dotyczącej przemian społeczno-kulturowych polsko-słowackiego pogranicza w okresie Monarchii Austro-Węgierskiej realizowanej w ramach projektu pn. „Rzeszów i Stropkov – współpraca na rzecz kultury pogranicza”, dofinansowanego w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Interreg V-A Polska-Słowacja 2014-2020. Prelekcja odbędzie się 24 stycznia br. o godz. 10.00 w Muzeum Historycznym – Pałac w… Continue reading

0 komentarzy

Otwarcie ścieżki przyrodniczo-historycznej „OLCHOWIEC”

  Już w najbliższą sobotę, tj. 18 listopada 2017 roku zapraszamy na otwarcie ścieżki przyrodniczo – historycznej „Olchowiec”. Cała trasa ma długość 11,5 km i jest projektem, na który należy poświęcić minimum 5-6 godz. Jej najniższy punkt znajduje się we wsi Olchowiec na wysokości ok. 450 m n.p.m., a najwyższy na wierzchołku Baraniego, zwanego dawniej… Continue reading

0 komentarzy

Wystawa „Ziemia ojczysta”

Seredecznie zapraszamy na otwarcie wystawy malarki węgierskiej Erzsebet Paljanos pt. „Ziemia Ojczysta” . Rozpoczęcie wystawy 10 listopada 2017 r. o godz. 18.00 w Muzeum historycznym- Pałac w Dukli.

0 komentarzy

Muzeum Historyczne- Pałac w Dukli  zaprasza na prelekcję Jana Gancarskiego dotyczącą znaczenia Przełęczy Dukielskiej w pradziejach. Prelekcja odbędzie się w czwartek 19 października 2017 roku o godz. 17:00.

0 komentarzy

KAPLICZKI I KAMIENIARKA OKOLIC RYMANOWA

Galeria Sztuki w Rymanowie Zdroju zaprasza 11 października o godz. 19.00 na spotkanie z przewodnikiem turystycznym Janem Tomkiewiczem. Tematem prelekcji będą „Kapliczki i kamieniarka okolic Rymanowa”. Wstęp wolny. Zapraszamy.

0 komentarzy

TO TYLKO WODA

Serdecznie zapraszamy na premierę tomiku poezji Konrada Sikory pt.: „TO TYLKO WODA”. Poezji towarzyszyć będzie muzyka fortepianowa. Zagra Dominika Sikora. 3 października 2017 roku, godzina 17:00.

0 komentarzy

PISANIE IKON

Ośrodek Kultury w Dukli zaprasza chętnych do rozpoczęcia przygody związanej ze sztuką pisania ikon. Warsztaty rozpoczną się 29 września 2017 r. i będą trwać 2 dni. Poprowadzi je instruktor słowacki.  Ilość miejsc ograniczona, a zapisu można dokonać pod numerem telefonu: (13) 43 30 025.

0 komentarzy

„DZIENNIK UCIEKINIERA”

Zapraszamy na spotkanie promujące wydanie książki ‚Dziennik uciekiniera” autorstwa Pani Joanny Sarneckiej. Spotkanie odbędzie się  22 września 2017 r. o godzinie 18.00 w Transgranicznym Centrum Wymiany Kulturalnej w Dukli.

0 komentarzy

SZLAK KULTURY WOŁOSKIEJ

W ramach zadania Spotkania na Wołoskim Szlaku w dniach 16-17 września 2017 roku w Osławicy i Daliowej k. Jaślisk odbędzie się impreza pn. „Wołoska Koliba – Folkowe spotkania na pasterskim szlaku”, na którą serdecznie zapraszamy.  

0 komentarzy

V Rajd Rowerowy „OIKOUMENE”

Zapraszamy 16 września 2017 r. na V Rajd Rowerowy „OIKOUMENE” organizowany przez Parafię Polskokatolicką w Łękach Dukielskich. Rajd zorganizowany w roku, w którym przypada 120. rocznica powstania Polskiego Narodowego Kościoła Katolickiego w USA. Ma na celu uczczenie pamięci ofiar II wojny światowej, należących do rożnych kościołów i religii. REGULAMIN V Rajdu 2017

0 komentarzy